شرح مختصر سوابق

سیدعلی جزایری متولد ۱۳۳۲ صادره از تهران، تحصیلات دبیرستانی خود را در دبیرستانهای دارالفنون و آذر به اتمام رسانده و در سال ۱۳۵۰ موفق به دریافت دیپلم ریاضی گردید. سپس به کشور انگلستان رفته و دوره پیش‌دانشگاهی خود را به مدت یک سال در کیتسون کالج شهر لیدز با درجه عالی به اتمام رسانده و موفق به پذیرش در کالج سلطنتی انگلستان در شهر لندن (Queen Mary College) شد. دوران کارآموزی خود را در جنرال موتورز ایران و کمپانی فورد موتور انگلستان به مدت ۶ ماه گذرانده و سپس در همان مرکز پس از فارغ‌التحصیلی به مدت یک سال مشغول به کار بود. در ضمن پروژه پایان نامه خود را زیر نظر پروفسور ترینگ در زمینه تحلیل فرایند احتراق در دیزل گذراند. در نهایت موفق به اخذ درجه لیسانس با درجه افتخار گردید.

در سال ۱۳۵۵ به دانشگاه بث رفته و فوق لیسانس خود را در زمینه سیستمهای الکتروهیدرولیک سرو- ولو جهت کنترل سامانه سوخت رسانی و بارگذاری بر روی موتورهای احتراق داخلی زیر نظر پروفسور والاس گذراند و در سال ۱۳۵۶ موفق به اخد مدرک کارشناسی ارشد (MSc) در زمینه تکنولوژی شد.

سپس به دانشگاه ادینبورگ در اسکاتلند رفته و تحقیقات خود را در زمینه اشعه لیزر شروع نمود. بعداً بنا به مسائل شخصی در زمان انقلاب به ایران مراجعت نموده و در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی مشغول به کار شد.

در سال ۱۳۷۲ مجدداً جهت ادامه تحصیل به کشور کانادا شهر ویکتوریا رفته و دکترای خود را در زمینه مکانیزم اتمیزاسیون سوخت ادامه داد. همزمان با ادامه تحصیل برای وزارت سرجنگلبانی کانادا همچنین شرکت جانسون و جانسون به مدت سه سال همکاری نمود. این همکاری در زمینه سیالات خاموش کننده آتش جنگلها و ساخت اسپری‌ها بوده است. در نهایت در سال ۱۳۷۶ با اخذ PhD دکتری در رشته مهندسی مکانیک فارغ‌التحصیل شده و به مدت دو سال در آن دانشگاه تدریس نمود. مفاد تدریسی در دانشگاه شامل موتورهای احتراق داخلی و سیالات بوده است.

در سال ۱۳۷۹ مجدداً به دانشگاه مبدأ (صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی) مراجعت و مشغول به کار شد.

 

 

Faculty of Mechanical Eng. of K. N. Toosi University of Technology
Vanak Square, Molla-Sadra, Pardis
Box 19395-1999
1999143344 TEHRAN
IRAN (ISLAMIC REP.)

Tell: (+98 21) 8867 4841-8   Fax: (+98 21) 8867 7274

Website: www.kntu.ac.ir

Email: mechanic@K
( Notice that to avoid spam mails, "kntu.ac.ir" is replaced with K )